ابوتراب صالحی داروفروش معروف شهر کبودراهنگ در گفتگو با خبرنگار کورنگ گفت: متولد سال ۱۳۱۴ در شهر کبودراهنگ است که در سال ۱۳۵۷ دیپلم خود را در رشته طبیعی از دبیرستان شاهرخی گرفته است و به عنوان پیرترین داوطلب کنکور سراسری سال ۹۳ شناخته شده است.

وی رشته مورد علاقه خود را برای ادامه تحصیل، داروسازی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه من از دوران نوجوانی داروفروش بودم، دوست دارم در این رشته ادامه تحصیل بدهم.

صالحی مهمترین هدف خود از شرکت در کنکور را علاقه به تحصیل اعلام کرد و گفت: علاوه بر داروسازی به رشته حقوق نیز علاقه دارم ولی فعلا در رشته تجربی شرکت کرده ام.

وی در جواب این پرسش که آیا درهنگام مطالعه کردن با توجه به سن بالا احساس خستگی نمی‏‌کنید، دستانش را به نشانه روحیه بالا بلند کرد و گفت: من از علم آموزی و کار و زندگی هرگز خسته نمی شوم.

 

ابوتراب صالحی در حالی که به کارش ادامه می داد در پاسخ به این سوال که از چه درسهایی لذت می برید گفت: اکثر مطالعات من در رابطه با شغلم هست و با توجه به این که در شورای حل اختلاف نیز کار می کنم، کتابهای رشته حقوق را نیز مطالعه می کنم و به قرآن خواندن علاقه ویژه ای دارم و آن را به هیچ چیز نمی فروشم.

صالحی در پاسخ به این سوال که چه توصیه ای به جوانان و داوطلبان کنکور سراسری دارید، گفت: باید جوانان مطالعه را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و هیچ گاه از شکست نترسند.

وی همچنین از مصاحبه خبری شبکه جام جم با مسن ترین و جوان ترین داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۳ خبر داد و گفت: قرار است ساعت ۲۲ شب دوشنبه در شبکه جام جم در یک برنامه زنده با ما مصاحبه شود.

صالحی بزرگترین آرزوی خود راسربلندی ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: امیدوارم روزی کشور عزیزم ایران اسلامی در قله علمی جهان قرار بگیرد.

وی گفت: هشت فرزند با بیست نوه دارد که اکثر آنها تحصیل کرده و شغل پدر را ادامه می دهند.

گفتنی است صالحی یکی از کسبه های فعال و معتمدان مردم شهر کبودراهنگ است که در مغازه لوازم بهداشتی خود و شورای حل اختلاف شهرستان مشغول به کار است.