"ندای ندبه مردم کبودراهنگ در سراسر ایران پیچید

همزمان با سحرگاه شب لیلةالرغائب مسجد جامع شهر کبودراهنگ در نهرهایی از نور جاری شد و پروانه های عاشق در محفل نورانی ندبه شیعیان جانهای خود را شستشو دادند و نگاه در نگاه یار دوخته و در آسمان به ودیعه نهادند تا شاید این جمعه بیاید شاید.....

اینجا مهر دلبر جان را صیقل می دهد؛

اینجا دلدار به امید صبح دیدار به انتظار می نشیند؛

اینجا بر ولایت مولا می نازند و غم هجران را به جان می خرند؛

اما ای مسافر دلها آمدنت تا کی به طول خواهد انجامید و شوق دیدارت تا کی دل عاشقانت را با ندبه ها خواهد سوزاند؟

ای امید دیدنت بهترین بهانه‌ برای زنده ماندن ؛

ای امیدی که صد ها سال، در دل‌ عاشقانت شعله می‌کشد،

ای مولای ما محبتت در قلب‌ میهمانان ندبه ات حک شد؛

ای مسافر همیشه حاضر کی می‌آیی تا آسمان دلها را آفتاب شوی؛

ای مسافر دل ها برایمان دعا کن و در سختی ها به یاریمان بشتاب؛

ندای ندبه مردم کبودراهنگ در سراسر ایران پیچید

سحرگاه امروز جمعه ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۹۳ ندای روحانی دعای ندبه مردم کبودراهنگ با عطر دل انگیز انتظار در سراسر ایران پیچید.

همزمان با سحرگاه شب لیلةالرغائب مردم شهرها و روستاهای اطراف کبودراهنگ که برای شرکت در این مراسم معنوی برخی تا ساعت ها قبل به مسجد جامع این شهر آمده بودند با ندبه های خود ندای یا صاحب الزمان را در سراسر ایران طنین انداز کردند.

در این مراسم که به صورت مستقیم از شبکه یک سیما پخش می شد حجت الاسلام و المسلمین بی آزار تهرانی بعد از اقامه نماز صبح سخنرانی کرد و سپس مداح روشندل کشور حاج مهدی منصوری به مداحی پرداخت.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام شهرستان کبودراهنگ در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم شهرها و روستاهای اطراف گفت: مردم کبودراهنگ با این حرکت خود دین مداری و ولایت مداری خود را به نمایش گذاشتند.

ناصر فرجی در مورد آثار دعای ندبه گفت: گذشته از پاداش و ثواب اخروی که دعاهای دسته جمعی دارد، برگزاری چنین برنامه‎هایی باعث وحدت و همدلی و تألیف قلوب مومنین می شود .

وی افزود: برگزاری این گونه مراسمات باعث برکات و ایجاد فضایی معنوی خاص در فضای شهر می شود و تا مدت ها اثر آن را می بینیم.

فرجی در پایان گفت: وظیفه خود می دانم از امام جمعه کبودراهنگ و فرماندار محبوب و فرماندهی سپاه ناحیه کبودراهنگ و همه مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان که در اجرای این برنامه ما را کمک کردند تقدیر کنم.


/ 0 نظر / 28 بازدید