تیم کبدی کبودراهنگ یکی ازبرترین های کبدی کشور است


در مسابقات قهرمان کشوری کبدی جوانان تیم گلستان در مسابقات فینال توانست 37 بر 28 تیم اصفهان را ببرد و بر سکوی قهرمانی بایستد.

تیم گلستان مقام اول مسابقات کبدی کشور را کسب کرد

در پایان این دوره از مسابقات تیم گلستان در جایگاه اول و تیم اصفهان در جایگاه دوم ایستاد.همچنین تیم های کبدی کبودراهنگ و لرستان نیز مشترکا مقام سوم را کسب کردند.

در مراسم اختتامیه مسابقات کبدی کشور که به میزبانی کبودراهنگ برگزار شد نماینده فدراسیون کبدی، معاون سازمان اداره ورزش و جوانان استان همدان، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کبودراهنک، رئیس هیئت کبدی استان همدان، رئیس هیئت کبدی شهرستان کبودراهنگ، فرماندار و اعضای شورای شهر کبودراهنگ حضور داشتند و به تیم های برتر اهدای مدال و کاپ کردند.

همزمان با مراسم اختتامیه مسابقات کبدی قهرمان کشوری جوانان خانه کبدی شهرستان کبودراهنگ نیز کلنگی زنی شد و مسئولان شهرستان کبودراهنگ قول ساخت این خانه کبدی را در مدت زمان کوتاهی به ورزشکاران کبدی این شهرستان دادند.

استان همدان شاهد 18 میزبانی مسابقات کشوری در امسال بوده است

در مراسم اختتامیه مسابقات کبدی معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان همدان گفت: در راستای توسعه ورزش قهرمانی

در استان همدان با توجه به بضاعت مالی شاهد 18 میزبانی مسابقات کشوری از جمله کشتی، پینگ پنگ، اسکی، بسکتبال، پرورش اندام، کاراته و غیره و امروز نیز شاهد مسابقات کشوری کبدی بودیم.

رسول منعم اظهار داشت: اگر تلاش و کوشش مسئولان شهرستان کبودراهنگ و اداره وزش و جوانان و همچنین هیئت کبدی این شهرستان نبود شاهد این مسابقات کشوری به میزبانی کبودراهنگ نبودیم.

کبودراهنگ شهرستان قهرمان پرور در راستای ورزش است

وی افزود: امید است شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر ورزش در کشور، استان همدان و خصوصا شهرستان قهرمان پرور کبودراهنگ باشیم.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان همدان بیان داشت: در سال های اخیر در شهرستان کبودراهنگ شاهد گسترش و توسعه ورزش قهرمانی از جمله ورزش کبدی بودیم و امید است برگزاری مسابقات و تداوم آن بتواند باعث رشد و ارتقای این مسابقات در سطح های بین المللی و برون مرزی شود.

در ادامه مراسم اختتامیه مسابقات کبدی مسئول فنی مسابقات کبدی جوانان کشور و رئیس کمیته داوران فدراسیون کبدی اضافه کرد: مسابقات جوانان کشور با حضور 31 تیم در منطقه 6 منطقه برگزار شد که در آن ورزشکاران به رقابت با یکدیگر پرداختند که در پایان از هر منطقه دو تیم به بازی های جوانان کشور در کبودراهنگ راه یافتند.

این دوره از مسابقات قهرمان کشوری با همدلی خوبی برگزار شد

هوشنگ ساریخانی عنوان داشت: این دوره از مسابقات قهرمان کشوری کبدی جوانان با همکاری و همدلی خوبی برگزار شد.

وی در ادامه گفت: قهرمانان این دوره با قهرمانان قبل این ورزش جهش خوبی داشته اند چراکه از مربیان تیم ملی که در معیت فدارسیون بوده اند برای پوشش جوانان کبدی کبودراهنگ استفاده شده است و جوانان زیر پوشش این مربیان مجرب تمرین کرده‌اند.

مسئول فنی مسابقات کبدی جوانان کشور و رئیس کمیته داوران فدراسیون کبدی ابراز داشت: در این دوره از مسابقات تیم های گلستان، اصفهان، کبودراهنگ و لرستان توانستند مقام های برتر را کسب کنند و به سکوی مدال روند.

ورزش باعث پرورش جسم و روح انسان می شود

در ادامه مراسم اختتامیه مسابقات قهرمان کشوری کبدی جوانان رئیس هیئت کبدی شهرستان کبودراهنگ اظهار داشت: امید است که هر روز شاهد پیشرفت شهرستان باشیم چراکه ورزش باعث پرورش جسم می شود و در نهایت سکویی برای پرورش روح انسان است.

احمد یاری افزود: باید مسئولان استان، شهرستان و همچنین شرکت های خصوصی و کسانی که دین بر آب و خاک شهرستان کبودراهنگ دارند و اسم کبودراهنگ را خواه و ناخواه پشت فعالیت های خود به یدک می کشند در راستای احداث خانه کبدی به ما کمک کنند.

وی بیان داشت: با احداث خانه کبدی برای جوانان شهرستان کبودراهنگ می توان در شکوفا شدن استعداد ورزشکاران تلاش کرد تا اینکه بیشتر از پیش بتوانند در سطح کشور بدرخشند.

با توجه به مطالب بیان شده انتظار می رود تا مسئولان استان همدان و شهرستان کبودراهنگ با توجه به پتانسیل بالای ورزشکاران کبودراهنک در راستای ورزش کبدی و احداث خانه کبدی اسن شهرستان اهتمام ویژه ای کنند چراکه تیم کبی کبودراهنگ در این دوره از مسابقات کشوری نشان داد که لایق بهترین ها است و می تواند با حمایت های لازم در کشور و حتی مسابقات برون مرزی به خوبی بدرخشد

/ 0 نظر / 6 بازدید