حمام اعظم کبودراهنگ؛ مرکز آموزش تخصصی صنایع‌دستی شد

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کبودراهنگ از تبدیل حمام اعظم کبودراهنگ به مرکز آموزش تخصصی صنایع‌دستی در این شهرستان خبر داد.

 مهدی غلامی از افتتاح مرکز آموزش تخصصی صنایع‌دستی با حضور فرماندار و مسئولان کبودراهنگ خبر داد و گفت: از این به بعد در این مرکز آموزش هایی مانند سفالگری، نقاشی روی سفال، گلیم‌بافی، معرق چوب، کاشی معرق، سرمه‎دوزی، قلم‌زنی روی مس و... به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.

وی از ثبت نام 20 نفر برای آموزش رشته سفالگری در روز افتتاح این مرکز خبر داد و اظهار امیدواری کرد این مرکز بتواند در راستای اشتغال جوانان کبودراهنگ در بخش صنایع دستی گام های خوبی در آینده بردارد.

غلامی از تور یک‌روزه ویژه صنعتگران و هنرمندان برای بازدید از بازارچه صنایع‌دستی غار علیصدر نیز خبر داد و گفت: میراث فرهنگی کبودراهنگ این اقدام را برای بالا بردن فعالیت و همکاری صنعتگران و هنرمندان انجام داده است.

وی از برگزاری جلسه مشترک هم‌اندیشی صنعتگران با دهیاران و بخشداران خبر داد و افزود: این جلسه در راستای بررسی مشکلات حوزه صنایع‌دستی، ارائه راهکارها و ترویج و توسعه صنایع‌دستی برگزار خواهد شد.

فرماندار کبودراهنگ نیز قالی بافی را از مهمترین صنایع دستی این شهرستان عنوان کرد و گفت: کبودراهنگ در صنایع دستی استعداد و پتانسیل های فراوانی دارد که استفاده از آن می تواند باعث رونق و شکوفایی اقتصاد شهرستان را در پی داشته باشد.

/ 0 نظر / 25 بازدید