پورمختار: یکی از رقبای ما، اعمال کاملا غیر اخلاقی و ناشایست انجام می داد

ماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه یکی از رقبای دور گذشته ما که امروز نیز هستند، اعمال کاملا غیر اخلاقی، ناشایست و غیر انسانی انجام می داد که امیدوارم با رفتار کریمانه ای که با خودشان کردم و اجازه حضور در عرصه مسئولیتی را به ایشان دادم از این مسئله یک درس اخلاقی بگیرد و توجه کند که همه چیز در رسیدن به یک پیروزی ظاهری نیست چرا که مردم، ما مسئولان را به عنوان الگوهای سیاسی و اسلامی نگاه می کنند.
پورمختار: یکی از رقبای دور گذشته ما، اعمال کاملا غیر اخلاقی، ناشایست و غیر انسانی انجام می داد

به گزارش کورنگ با توجه به سپری شدن ماه های پایانی عمر مجلس نهم و نزدیک شدن به انتخابات در اسفند ماه پیش رو، سؤالاتی را از نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی درخصوص تصمیم شان برای ادامه حضور در دوره جدید، میزان رضایت موکلین حوزه انتخابیه، مهمترین اقدامات در دوران نمایندگی و احتمال حضور در لیست های انتخاباتی جریان های سیاسی مختلف پرسیده ایم، که در این مصاحبه پاسخ های محمدعلی پورمختار را ملاحضه می فرمایید:
به توصیه بزرگان در انتخابات امسال شرکت می کنم
پورمختار در مورد تصمیم خود برای ادامه حضور در انتخابات امسال اظهار داشت: فعلا وقت آن فرا نرسیده اما بنا به توصیه بسیاری از بزرگان شهرستانهای بهار و کبودراهنگ، استان همدان و مرکز کشور در انتخابات امسال شرکت خواهم کرد.
وی اظهار امیدواری کرد کار نمایندگی را با اهدافی که پیش بینی کرده است تکمیل کند و افزود: اصل آنچه که مد نظر هست عمل درست به وظیفه ای است که انسان به عنوان امانت در اختیار می گیرد.
پورمختار گفت: هر کسی کاندیدای نمایندگی باشد باید در درجه اول هدف او رضایت خداوند و سپس خوشحالی مردم باشد.
خودم را مقید خدمت به مردم کرده ام
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در خصوص میزان رضایت مردم حوزه های انتخابیه از عملکرد خود در یک دوره گذشته ابراز داشت: من در آینده شرحی از اقداماتی که صورت گرفته است را به صورت مکتوب و هچنین در قالب CD به مردم شریف بهار و کبودراهنگ ارائه خواهم داد. اما آنچه که بر آن تاکید می کنم این است که در طول سه سال گذشته خودم را مقید خدمت به مردم کرده ام.
وی با بیان اینکه در طول دوره نمایندگی راحتی و آسایش را بر خود و خانواده ام حرام کردم، افزود: در طول این مدت سعی کردم حضور فعالی در عرصه های نمایندگی و کمیسیون اصل نود به عنوان یک عرصه مهم نمایندگی داشته باشم.
پورمختار به تلاش های اجرایی خود در حوزه های انتخابیه اشاره کرد و گفت: با گذشت از حقوق خانواده و زمان استراحت خود، به تلاش هایی در حوزه هایی مانند حوزه فرهنگ، مسائل روستاها و کشاورزان، راه ها، مسائل مربوط به مساجد و حسینیه ها، مدارس و مسائل آموزشی دو شهرستان پرداختم.
وی با بیان اینکه باید توجه ویژه ای به محرومین کشور شود، گفت: توجه ویژه به امور محرومین یکی از سرتیترهای کار من در دوره نمایندگی بوده است، که در این زمینه در شهرستان های بهار و کبودراهنگ از طریق حمایت به کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین کمک های مستقیم در این حوزه صورت گرفته است.
کاندیداها قواعد بازی را رعایت کنند
رئیس کمیسیون اصل 90 در مورد کسانی که می خواهند در انتخابات شرکت کنند اظهار داشت: لازم هست از کسانی که در انتخابات حضور پیدا می کنند و باعث گرم شدن تنور انتخابات می شوند تشکر کنم.
وی عرصه انتخابات را یکی از سخت ترین عرصه ها دانست و افزود: شما در این عرصه مجبورید به رغم میل از خودتان تعریف، و توانمندی هایتان را اظهار کنید که برای بسیاری ها از جمله خود من، این نوع رفتار بسیار سخت است.
محمدعلی پورمختار خواستار رعایت قواعد بازی از سوی کاندیداها شد و افزود: یکی از قاعده های اصلی انتخابات رعایت اخلاق اسلامی از جمله خودداری از تخریب رقبا، شایعه سازی و نسبت دادن امور واهی و غیر واقعی به رقیب جهت خارج کردن وی از صحنه انتخابات است.
وی با اشاره به دور گذشته انتخابات حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ گفت: متاسفانه یکی از رقبای دور گذشته ما که امروز نیز هستند، اعمال کاملا غیر اخلاقی، ناشایست و غیر انسانی انجام می داد که امیدوارم با رفتار کریمانه ای که با خودشان کردم و اجازه حضور در عرصه مسئولیتی را به ایشان دادم از این مسئله یک درس اخلاقی بگیرد و توجه کند که همه چیز در رسیدن به یک پیروزی ظاهری نیست چرا که مردم، ما مسئولان را به عنوان الگوهای سیاسی و اسلامی نگاه می کنند.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در ادامه توصیه های خود اذعان داشت: هر کسی با برنامه مشخص و با نگاه به تیم و توانمندی ها و میزان تاثیرگذاری که در عرصه های ملی، کشوری و منطقه ای دارد، می تواند در این انتخابات حضور داشته باشد.
اصولگرا هستم و اصولگرا خواهم ماند
محمدعلی پورمختار در مورد حضورش در جریان های سیاسی کشور گفت: من اصولگرا هستم و اصولگرا خواهم ماند اما اصولگرای منصفی که ارزیابی هایم از عملکرد اشخاص و دولت هایی که غیر اصولگرا هستند به شکل منصفانه است.
 وی در توضیح این مطلب گفت: دأب و روش من این است که از همه دولت ها به تبعیت از مشی و روشی که مقام معظم رهبری دارد، حمایت می کنم و الزاما تنها به نقاط منفی دولت ها نگاه نمی کنم.
پورمختار با بیان اینکه حمایت از دولت ها نباید مانع دیدن نواقص آنها شود، ابراز داشت: نباید وابستگی یا عدم وابستگی حزبی، جناحی و فکری سیاسی باعث شود که نقاط مثبت دولت را هم منفی ببینم و از آن به عنوان یک امر غیر منصفانه قضاوت کنم.
وی افزود: همفکری با دولت هم نباید مانع از این باشد که ما نقاط منفی دولت را مثبت دیده و از آن تعریف کنیم.
این نماینده مجلس ادامه داد: به نظر من اگر این گونه تفکر در مجلس حاکم باشد باعث تصحیح امور خواهد شد و مجلس جایگاه واقعی خودش را که همان در رأس امور بودن هست به فرمایش حضرت امام و مقام معظم رهبری حفظ کرده و ریل گذار دو قوه دیگر خواهد شد.

/ 0 نظر / 29 بازدید