بقعه امام‌زاده قاسم(ع) روستای وصله بازسازی و مرمت می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کبودراهنگ از بازسازی امامزاده قاسم و حمیده خاتون(ع) روستای وصله کبودراهنگ با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیون تومان خبر داد.
بقعه امام‌زاده قاسم(ع) روستای وصله بازسازی و مرمت می‌شود

به گزارش کورنگ، حجت الاسلام ابوذر عباسی در تشریح جزئیات این خبر گفت: بازسازی بقعه امامزاده قاسم و حمیده خاتون(ع) روستای وصله شامل سنگ کاری نمای بیرون و نقاشی و گچ کاری داخل این بقعه متبرکه است که با هزینه ۵۲ میلیون تومان اعتبار از محل نذورات و هدایای مردمی به این امامزاده ها تامین شده است.
وی ضمن درخواست از خیران و مردم مومن کبودراهنگ به توجه ویژه به امامزادگان شهرستان گفت: یکی از اولویت‌های اداره‌ اوقاف و امور خیریه شهرستان مرمت و بازسازی بقاع متبرکه در راستای تبدیل این اماکن مقدس به قطب‌های فرهنگی در منطقه است.
وی اظهار داشت: مساحت مورد مرمت در امامزاده قاسم و حمیده خاتون(ع) روستای وصله حدود 900 مترمربع در داخل و بیرون بقعه است که با اتمام این طرح، چهره‌ای نو و زیبا از این آستان مقدس مشاهده خواهیم کرد.
حجت الاسلام عباسی خواستار گسترش فعالیت های فرهنگی در اماکن متبرکه شد و گفت: امامزاده ها از اماکنی هستند که داری ارزش مذهبی، فرهنگی و تاریخی هستند و در صیانت از آنها باید تلاش شود.
وی وجود امامزادگان را در تامین امنیت اعتقادی موثر دانست و ادامه داد: امامزادگان بهترین پایگاه های فرهنگی هستند که برای سلامت روح و فطرت انسان ها موثر هستند.
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان کبودراهنگ با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که باید تلاش شود امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور تبدیل شود گفت: گام‌های ارزشمندی در راستای تقویت بقاع امامزادگان و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و معنوی آن‌ها برداشته شده اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
حجت الاسلام عباسی امامزادگان را میراث و سرمایه‌های مادی و معنوی جامعه دانست و گفت: حضور در این گونه اماکن مذهبی علاوه بر تقویت ارتباط با خداوند متعال و گسترش معنویت، روحیه محبت، تعاون و فضایل اخلاقی و غنی‌سازی فرهنگی خواهد شد.

/ 0 نظر / 30 بازدید