وضعیت شهری کبودراهنگ شایسته نیست

استاندار همدان گفت: وضعیت شهر کبودراهنگ شایسته قدمت و سابقه کبودراهنگ نیست و باید اصلاحات اساسی در این شهر روی دهد.

 

به گزارش  خبرگزاری فارس از همدان، محمدناصر نیکبخت در جریان بازدید یک روزه از شهرستان کبودراهنگ در کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان گفت: در بازدید از شهرستان کبودراهنگ در مجموع سه میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و اعتباراتی که در اختیار نماینده مردم کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی قرار دارد برای اتمام پروژه‌های شهرستان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره و در هر شرایطی مورد حمایت مردم بوده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه ۸۲ درصد مردم شهرستان کبودراهنگ در روستاها ساکن هستند، تصریح کرد: وجود قشر عظیمی از مردم در روستا اهمیت رسیدگی به وضعیت روستاها را صدچندان می‌کند.

وی تاکید کرد: بهسازی و مقاوم‌سازی روستاهای شهرستان کبودراهنگ در اولویت کاری قرار گرفته است.

نیکبخت حمایت از قالیبافان و تولیدی‌های پوشاک در روستاهای کبودراهنگ را نیز از جمله اولویت‌های کاری مسئولان در این شهرستان خواند و گفت: باید برای استفاده بهینه از ظرفیت غار علیصدر برنامه مدونی تدوین کرد.

وی ادامه داد: انتظار نداریم که شهر کبودراهنگ را با شهرهای تراز اول کشور مقایسه کنیم اما حداقل باید در سطح سایر مراکز شهرستان‌های استان قرار گیرد.

استاندار همدان افزود: تمام مردم غار علیصدر را به نام همدان می‌شناسند که در شان کبودراهنگ نیست.

وی خطاب به شهردار کبودراهنگ خاطرنشان کرد: اصلاح شهرستان باید از یک نقطه آغاز شود که اگر این اتفاق روی دهد مسئولان شهری مورد توجه، تشویق و ارتقا قرار خواهند گرفت.

نیکبخت درباره تعیین تکلیف نیروگاه شهید مفتح گفت: برای انتقال پساب فاضلاب همدان به نیروگاه و منطقه اقتصادی جهان‌آباد، ۵۴ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و کار اجرایی آن آغاز شده است.

وی ادامه داد: انتقال پساب فاضلاب همدان به نیروگاه شهید مفتح باعث خواهد شد ۲۰ تا ۲۵ چاه آب آزاد و مشکلات کمبود تامین آب برطرف شود.

استاندار همدان تصریح کرد: برای حل معضل آب به بهانه‌های مختلف از مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز جلوگیری شده که در حال حاضر کار آغاز و بار دیگر به تقاضای نماینده مردم کبودراهنگ و بهار متوقف و تا پایان فصل کشت به تعویق افتاده است.

وی افزود: علاوه بر انسداد چاه‌های غیرمجاز، اقداماتی نظیر نظارت بر برداشت آب مطابق مجوز و برقی و هوشمند کردن موتورهای آب نیز در حال پیگیری است.

نیکبخت بزرگترین هدف خود را حل معضل بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان استان خواند و یادآور شد: ایجاد اشتغال از مسیر رونق تولید می‌گذرد و با هیچ شعار و تبلیغاتی محقق نخواهد شد.

وی ادامه داد: با ایجاد اشتغال برای مردم، مشکلات فرهنگی و سیاسی نیز کمتر شده و می‌توان اقدامات موثر فرهنگی را در سال اقتصاد و فرهنگ انجام داد.

استاندار همدان تاکید کرد: پس از انجام بهسازی و بازسازی معابر و راه‌های روستایی، هزینه ترمیم حفاری‌های صورت گرفته بر عهده دستگاه مربوطه است.

وی درباره زمین‌ها و طرح‌های بلاتکلیف صنعتی موجود در شهرستان کبودراهنگ گفت: با کمبود شهرک صنعتی مواجه هستیم بنابراین زمین‌های بلا‌استفاده را باید در اختیار طرح‌های جدید قرار داد.

نیکبخت در خصوص حمایت از قالیبافان گفت: باید شرایط برای قالیبافان طوری مهیا شود تا بتوانند مواد اولیه مورد نیاز خود را تهیه و برای خود کار کنند.

وی قالیبافانی را که برای دیگر استان‌ها کار می‌کنند استعمارشده خواند و گفت: قالیبافان کبودراهنگی در حال حاضر برای استان‌های دیگر کار می‌کنند و جسم و جان خود را در این راه می‌گذارند.

استاندار همدان ادامه داد: کارکرد قالیبافان کبودراهنگی به نام و کام استان‌های دیگر تمام می‌شود و هزینه سلامت آنان در آینده بر عهده استان همدان است.

وی درباره دانشگاه آزاد نیز گفت: با وجود نامهربانی‌هایی که به دانشگاه آزاد می‌شود باید اعلام کرد خدمات بی‌نظیری توسط این دانشگاه به جامعه ارائه شده است.

نیکبخت تصریح کرد: با توجه به شرایط دانشگاه‌های دولتی که در کشور حاکم است، در صورت نبود دانشگاه آزاد بسیاری از فرزندان این کشور موفق به ادامه تحصیل نمی‌شدند.

وی عنوان کرد: شهرداری به ازای اختصاص یک زمین به دانشگاه آزاد برای احداث شعبه‌ای در کبودراهنگ ۳۰ میلیون تومان دریافت و زمینی به دانشگاه آزاد اختصاص دهد.

/ 0 نظر / 6 بازدید