بوسه مدیر آموزش و پرورش کبودراهنگ بر دستان معلم اول ابتدایی خود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ در همایش تجلیل از معلمان این شهرستان بر دستان معلم اول ابتدایی خود بوسه زد تا به او بگوید، موفقیت های امروز خود را مدیون ایثار و جانفشانی وی است.

به گزارش کورنگ ، در همایش تجلیل از معلمان شهرستان کبودراهنگ مدیر آموزش و پرورش کبودراهنگ در اقدامی تاثیر گذار و زیبا با بوسه بر دستان آقای بهادری معلم و استاد دوران ابتدایی خود در سال ۱۳۵۴، قدرشناسی از مقام معلم را به تصویر کشید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ که یکی از معلمان با سابقه شهرستان کبودراهنگ است با این اقدام خود درس دیگری به دانش آموزان خود داد که یاد و خاطره آن از یادها نخواهد رفت.

وی ضمن تقدیر از زحمات معلم دوران ابتدایی خود گفت: معلمی در فرهنگ قرآن، عملی شگفت انگیز است و او دارای مقامی والا در نزد خداوند است.

رضا عسگری گفت: تعلیم و تربیت از شئون الهی است که خداوند متعال این موهبت را در نزد پیامبران و اولیای خاص خود به ودیعه نهاده است تا مسیر والای هدایت و انسانیت را به بشر آموزش دهند.

وی تعلیم و تعلم را بهترین سنت آفرینش دانست و گفت: ما با پذیرش این مسئولیت الهی، نام مقدس معلم را بر خود می نهیم.

عسگری تعلیم و تعلم را در گرو وجود معلم دانست و افزود: حیات طیبه انسانی در پرتو علم و اعمال صالح است .

مدیر آموزش و پرورش کبودراهنگ اهمیت و جایگاه معلم در اسلام را بسیار والا دانست و گفت: خداوند متعال زمانی که دریچه روح پیامبر اسلام را به جهان ملکوت و علم ابدی باز نمود، او را به کسوت هدایتگر بشر به عنوان نبی خود مفتخر ساخت.

وی افزود: برنامه اجتماعی پیامبر اسلام بر اساس علم و دانش شکل گرفت و این حقیقتی است که نشان دهنده اولویت علم و دانش در اسلام است.

رضا عسگری از خداوند متعال به عنوان اولین معلم انسان یاد کرد و گفت: هدف از بعثت انبیا تزکیه انسان از اخلاق ناپسند و آموزش حکمت و کتاب به انسان است.

وی افزود: شعاع و گستره کار معلمان، از مدرسه و کلاس بالاتر است و جامعه انسانی و ملت ها را در برمی گیرد.

عسگری با اشاره به آیات و روایات تربیت و هدایت یک انسان با زنده کردن تمام بشریت برابر دانست و افزود: گمراه کردن یک انسان مانند نابود نمودن همه بشریت است.

/ 0 نظر / 6 بازدید