باغ وحش پرندگان در کبودراهنگ احداث می شود

رییس اداره حفاظت محیط زیست کبودراهنگ از احداث یک باغ وحش پرندگان در مسیر دو کیلومتری غار تفریحی و توریستی علیصدر خبر داد.
باغ وحش پرندگان در کبودراهنگ احداث می شود

به گزارش کورنگ، روح الله زال پور در گفت و گو با ایرنا افزود: این باغ وحش در زمینی به مساحت حدود پنج هکتار در مسیر منتهی به غار تفریحی و توریستی علیصدر توسط بخش خصوصی احداث می شود.

وی اضافه کرد: احداث این باغ وحش علاوه بر ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار در جذب گردشگر و معرفی پرندگان و گونه های شاخص این منطقه به بازدید کنندگان و دوستداران طبیعت تاثیر دارد.

وی اظهار کرد: می توان پرندگان نادر و کمیاب که در معرض خطر انقراض قرار دارند را با هدف حفظ تنوع زیستی و فراهم کردن شرایط زاد و ولد و تکثیر در این محل ها نگهداری کرد.

وی تاکید کرد: برای احداث باغ وحش مولفه هایی همچون اندازه قفس به تناسب پرنده، فاصله قفس ها از یکدیگر، ارتفاع قفس، نوع غذا، نحوه آبدهی به گونه ها، مسیر و فضای سرباز پیش بینی شده برای پرندگان و حضور دامپزشک متخصص باید مورد توجه باشد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست کبودراهنودگ افزود: هر یک از مولفه های پیش بینی شده برای ارائه مجوز به ساخت و راه اندازی باغ وحش از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و توجه به این استانداردها مورد تاکید سازمان حفاظت محیط زیست است.

وی تصریح کرد: چنانچه بهره بردار به این مسایل توجهی نداشته باشد در راستای حمایت از گونه های جانوری از فعالیت وی جلوگیری شده و پرندگان به دامن طبیعت باز می گردند.

307 گونه جانوری در همدان شناسایی شده است.

/ 0 نظر / 29 بازدید