داروفروش ۸۰ ساله کبودراهنگ دوباره در کنکور شرکت کرد

پیرترین کنکوری سال 93، علی رغم قبولی در دانشگاه پیام نور امسال هم در آزمون سراسری ثبت نام کرده است .
داروفروش ۸۰ ساله کبودراهنگ دوباره در کنکور شرکت کرد

 ابوتراب صالحی مسن ترین کنکوری سال گذشته که در رشته روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور کبودراهنگ قبول شده و مشغول به تحصیل است، امسال نیز با هدف پذیرفته شدن در یکی از رشته های داروسازی یا پزشکی ، در آزمون سراسری سال تحصیلی ۹۴-۹۵ شرکت می کند.
صالحی متولد سال ۱۳۱۴ است که اکنون علاوه بر تحصیل به شغل فروش داروهای گیاهی در کبودراهنگ مشغول است. وی در برنامه ماه عسل سال ۹۳ در کنار احسان علیخانی حاضر شد و به سوالات او پاسخ داد.

 

ابوتراب صالحی در پاسخ به این سوال که از چه درسهایی لذت می برید گفت: اکثر مطالعات من در رابطه با شغلم هست و با توجه به این که در شورای حل اختلاف نیز کار می کنم، کتابهای رشته حقوق را نیز مطالعه می کنم و به قرآن خواندن علاقه ویژه ای دارم و آن را به هیچ چیز نمی فروشم.
صالحی در پاسخ به این سوال که چه توصیه ای به جوانان و داوطلبان کنکور سراسری دارید، گفت: باید جوانان مطالعه را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و هیچ گاه از شکست نترسند.

ابوتراب صالحی
صالحی بزرگترین آرزوی خود راسربلندی ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: امیدوارم روزی کشور عزیزم ایران اسلامی در قله علمی جهان قرار بگیرد.
وی گفت: هشت فرزند با بیست نوه دارد که اکثر آنها تحصیل کرده و شغل پدر را ادامه می دهند.
گفتنی است صالحی یکی از کسبه های فعال و معتمدان مردم شهر کبودراهنگ است که در مغازه لوازم بهداشتی خود و شورای حل اختلاف شهرستان مشغول به کار است.

داروفروش کبودراهنگی

/ 0 نظر / 29 بازدید