کبودراهنگ دارای رتبه نخست پوشش بیمه روستایی در همدان است

ه گزارش کورنگ، مهدی سماوات در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کبودراهنگ اظهار کرد: شهرستان کبودراهنگ رتبه اول استان همدان را در باره سطح پوشش بیمه روستایی دارا می باشد.

وی گفت:۳۵ در صد بیمه شدگان در بخش شیرین سو، ۲۹ درصد در بخش گل تپه و ۸۱ درصد در بخش مرکزی هستند که در مجموع ۶۴ درصد مردم کبود راهنگ از بیمه سلامت روستایی برخوردار هستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر کارگزاران بیمه در روستاها افراد، شرکت‌هایی همچون شرکت تعاونی تولید، شرکت تعاونی روستایی و یا دهیاری های روستا ها می باشد که مردم با مراجعه به عوامل ذکر شده می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

رئیس بیمه سلامت روستایی همدان ابراز کرد: برای عضویت در صندوق بیمه محدودیت سنی مطرح نیست و تمام افراد بالای ۱۸ سال می توانند عضو شوند.

وی گفت: صندوق مزیت های زیادی دارد که می توان به قابل انتقال بودن سوابق به سایر بیمه ها اشاره کرد که هرشخصی می تواند بعد از چند سال بیمه خود را از روستایی به بیمه های دیگر نیز انتقال دهد.

سماوات گفت: از مزیت های دیگر بیمه سلامت روستایی می توان به مستمری فوت و از کار افتادگی نیز اشاره کرد که در صورت فوت بیمه گذار اگر از اعضای خانواده متوفی در روستا ساکن باشند می توانند مستمری فوت دریافت کنند .

سماوات اظهار کرد: حق بیمه به صورت سالانه پرداخت می شود و مبلغ آن بستگی به وسع مالی روستاییان دارد و چون بیمه دولتی است فرد هرمبلغی پرداخت کند دو برابر آن توسط دولت به صورت یارانه ای به مردم کمک می شود.

وی گفت: بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر با این هدف راه اندازی شده که در آینده برای مردم آرامش و امنیت را رقم بزند بنابراین کارگزاران بیمه در روستاها باید به صورتی اطلاع رسانی کنند که همه تشویق به استفاده از این بیمه شوند .

/ 0 نظر / 6 بازدید