فاز ۲ شهرک صنعتی ویان کبودراهنگ آماده استقرار واحدهای تولیدی است

فرماندار کبودراهنگ گفت: شهرک صنعتی ویان دارای ۷۲ واحد صنعتی فعال با اشتغال ۳۲۰۰ نفر است که با افزودن فاز ۲ شهرک آمادگی لازم را برای استقرار واحدهای مختلف بزرگ و متوسط صنعتی دارد.

 احسان قنبری در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در کبودراهنگ، اظهار کرد: شهرک صنعتی ویان دارای ۷۲ واحد صنعتی فعال با اشتغال ۳۲۰۰ نفر می باشد که با افزودن فاز ۲ شهرک با مساحت ۱۷۰ هکتار و دارا بودن عرصه ۳۵۰ هکتاری آمادگی لازم را جهت استقرار واحدهای مختلف بزرگ و متوسط صنعتی دارد.

قنبری ابراز کرد: موقعیت مناسب جغرافیایی شهرستان کبودراهنگ و قرار گرفتن در کنار کریدور اصلی ارتباطی مرکز کشور با استان های غربی و همجواری با منطقه ویژه اقتصادی فامنین، استقرار شهرک صنعتی ویان به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی استان همدان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی عنوان کرد: استقرار صنایع بزرگی همچون مجتمع فولاد ویان، لوله نورد اکباتان، شرکت شیمی معدنی پاسارگاد، کارخانه دوده صنعتی آلتون، کارخانه سیمان، آویژه الوند، کارخانه ساخت دیگ بخار و ده ها واحد صنعتی دیگر موجب اهمیت بیشتر و مطرح شدن شهرستان به عنوان قطب صنعتی می باشد.

فرماندار کبودراهنگ بیان کرد: وجود نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی برق شهید مفتح نیز باعث شده است که در شهرستان کبودراهنگ زمینه های لازم برای یک جهش بزرگ جهت تبدیل شدن به قطب صنعتی استان همدان فراهم شود.

قنبری گفت: برای گسترش صنعت در مناطق مختلف شهرستان کبودراهنگ، ناحیه صنعتی اورقین با ۲۱ هکتار مساحت و ناحیه صنعتی شیرین سو با ۵۰ هکتار مساحت در فاز ۱ و با قابلیت افزایش تا ۹۵ هکتار ایجاد شده است.

/ 0 نظر / 6 بازدید