پیام مهندس علی یعقوبی

پیام مهندس علی یعقوبی

نماینده شهرستان های کبودراهنگ و بهار در دوره چهارم وپنجم  مجلس شورای اسلامی به مناسبت آغاز سال جدید و

ابتکار مدبرانه مقام معظم رهبری (حفظه الله ) در نامگذاری سال جدید

 

 

بسمه تعالی

سال نو را که آکنده از عطرحضرت فاطمه(س) میباشد را خدمت همه هموطنان عزیزم مخصوصا مردم شریف وبزرگوار شهرستانهای بهار و کبودرآهنگ تبریک عرض می نمایم وبرای شما عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون آرزو می کنم.

همانطور که شما مردم فهیم و بصیر می دانید امسال ازسوی مقام معظم رهبری (حفظه الله ) "سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اعلام شده است ، بنابراین تحقق این شعار وظیفه همگانی ما می باشد. دقت در محتوای این شعار  نشان می دهد که معظم له نقشه راه پیشرفت ، اعتلا و استقلال کشور را مشخص کرده اند.

اکثریت مردم کشور ، مخصوصا مردم مناطق محروم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند و این مشکلات را که اکثر آنها حاصل تورم و گرانی می باشند بزرگوارانه تحمل می کنند. بنابراین باید دولتمردان با تدبیر و برنامه ریزی صحیح تا آنجا که ممکن است این مشکلات را حل کنند.اگرچه در چند سال اخیر با بی تدبیری بنیانهای اقتصادی تخریب شده است و بازسازی آنها سخت و طاقت فرساست اما با اجرای اقتصاد مقاومتی شکوفایی اقتصادی و بازسازی آن پایه های آسیب دیده اقتصاد دست یافتنی است که این امر با مدیریت جهادی و عزم ملی امکان پذیر می باشد.

یکی دیگر از مطالبات مقام معظم رهبری حفظ و حراست از فرهنگ اسلامی و بومی و جلوگیری از انحرافات فرهنگی و رسوخ فرهنگ بیگانه درمیان جوانان این مرز و بوم است.باید گفت خود کفایی و استقلال اقتصادی در گرو استقلال فرهنگی است چرا که اگر فرهنگ بیگانه در بین جوانان این مرز و بوم ریشه دواند نتیجه آن وابستگی اقتصادی می باشد.برای اینکه یک ملت را به زانو در آورند استقلال آن ملت را می دزدند برای دزدیدن استقلال یک ملت اول آن ملت را وابسته می کنند وقتی که  ملتی وابسته شد دیگر از خودش استقلال نخواهد داشت. بنابراین این همه نگرانی رهبر در مورد جلوگیری ازنفوذ فرهنگ بیگانه و شبیخون فرهنگی برای این است که استقلال فرهنگی مقدمه استقلال اقتصادی و سیاسی است.

 رهبری معظم پیشرفت اقتصادی واستقلال فرهنگی را با مدیریت جهادی و عزم ملی امکان پذیر می دانند ؛یعنی برای تحقق این مطالبات اگر چه دولت باید با مدیریت جهادی و با تمام توان تلاش نماید اما این مساله فقط با تلاش دولتمردان قابل تحقق نیست بلکه عزم ملی را می طلبد.یعنی در این زمینه قوه مقننه و قوه قضاییه و سایر ارکان نظام هم مسول می باشند که با هماهنگی و همدلی کارهارا پیش ببرند و روی امکانات کشور و کمک مردم حساب باز کنند و مردم هم در این زمینه مسئولیت بزرگی را دارند که در این مملکت کارهای بزرگ با کمک این مردم بزرگ و ایثارگر امکان پذیر است .

انشاءالله که در این سال شاهد شکوفایی اقتصادی و رشد و بالندگی فرهنگ اسلامی –ایرانی باشیم .

                                                                                                    و من الله توفیق...

                                                    علی یعقوبی نماینده سابق مردم شریف بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی


/ 1 نظر / 11 بازدید
کبودراهنگی

علی یارت مهندس . ما همگی در رکابت خواهیم بود بسان گذشته