درآمد ۶۰۰ میلیارد تومانی فولاد ویان کبودراهنگ

مدیرعامل مجتمع فولاد ویان کبودراهنگ گفت: سال گذشته ۱۵ درصد افزایش تولید داشتیم که به واسطه فروش تولیدات ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد حاصل شد.

 مجتبی حاجی شفیعی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان اظهار کرد: فولاد ویان از سال ۸۲ به پشتیبانی و حمایت بسیاری از مسئولان استان همدان به این مرحله رسیده است و زمینه اشتغال برای یک‌هزار نفر فراهم شده است.

وی افزود: اکنون در دو طرح توسعه‌ای جدید اعم از راه اندازی کارخانه های فولاد نورد و فولاد اسفنجی برای گسترش فعالیت های این مجتمع در شهرستان اسدآباد دستور کار قرار دارد که پروژه نورد به زودی LC آن انجام می شود.

حاجی شفیعی بیان کرد: نقشه های اجرایی کارخانه فولاد نورد در اسدآباد آماده شده است که با آغاز عملیات ساخت ساختمان ان قریب به ۲۰۰ نفر فعلا مشغول به کار می شوند.

مدیرعامل مجتمع فولاد ویان با بیان اینکه این کارخانه در سه سال متوالی به عنوان واحد نمونه صنعت و معدن در سطح کشور معرفی شده است، تصریح کرد: مجتمع فولاد ویان کمترین مصرف انرژی آب، برق و گاز را در بین فولادهای کشور دارد و به عنوان صنایع سبز استان همدان شناخته شده است.

افزایش ۱۵ درصدی تولیدات بیش از ظرفیت

وی گفت: کارخانه فولاد ویان کبودراهنگ با توجه به اینکه ظرفیت اسمی آن با آهن اسفنجی ۴۰۰ هزار تن در سال است اما سال گذشته ۴۱۰ هزار تن معادل ۱۵ درصد افزایش تولید داشته است.

حاجی شفیعی افزود: با توجه به این میزان تولید سال گذشته از محل فروش تولیدات ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد حاصل شد و ۳۶ میلیارد تومان مالیات و ارزش افزوده پرداخت کردیم و همچنین ۱۲ میلیارد تومان به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز شده است.

مدیرعامل مجتمع فولاد ویان همدان افزود: امسال تولید ۴۴۰ هزار تن محصول پیش بینی شده است که بر این اساس شاهد ۱۰ درصد افزایش تولید به تناسب ظرفیت اصلی کارخانه هستیم.

وی ابراز کرد: در استان های مختلف اقدام به سرمایه گذاری کرده ایم اما با توجه به همکاری و رفاقت مسئولان استان همدان تمایل اجرای طرح های مختلف در این منطقه داریم در این راستا انتظار داریم که از منابع تسهیلاتی صندوق توسعه ملی با سود ۱۶ درصد برخوردار شویم و همچنین بانک رفاه نیز تسهیلات مورد نیاز برای اجرای این دو طرح توسعه ای را با سود پایین پرداخت کند.

حاجی شفیعی افزود: برای تأمین سرمایه در گردش مجتمع فولاد ویان بانک ملی با پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات موافقت کرده است و برای اجرای دو طرح جدید نیازمند معدن هستیم ولی تاکنون نتوانسته ایم یک معدن از مجموع معادن استان همدان را در اختیار بگیریم.

ساخت هنرستای برای تربیت نیروهای فنی کارخانه

وی از ساخت یک هنرستان در کبودراهنگ توسط سهام داران مجتمع خبر داد و گفت: با ایجاد این مرکز آموزشی پشتیبانی برای تأمین نیروهای فنی کارخانه فراهم می شود و البته زمین مورد نیاز آن توسط فرماندار کبودراهنگ تأمین شده و عملیات ساخت آن به زودی آغاز می شود.

مدیرعامل مجتمع فولاد ویان همدان ابراز کرد: با توجه به اینکه در تولیدات این کارخانه تمام استانداردهای لازم رعایت شده است شمش همدان را بالاتر از قیمت بازار خریداری می کنند.

/ 0 نظر / 5 بازدید